Dünya Çevre Günü
Dünya Çevre Günü
06 Haziran 2018

5 Haziran Dünya Çevre günü nedeniyle Çevre ve Şehircilik İl Müdürümüz Hüsnü Yıldız beraberindeki heyet ile Vali Aykut Pekmez’i ziyaret etti.
Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Hüsnü Yıldız, Vali Aykut Pekmez’e verdiği bilgide 1972 yılından beri 5 Haziran’ın Dünya Çevre Günü olarak kutlandığını söyledi. Çevre, çevrenin korunması ve çevre kirliliği konularında farkındalık oluşturmak için çeşitli etkinlikler düzenlendiğini ifade eden Yıldız, çevrenin insan ve tabiat varlıklarının birbirleriyle etkileşim içinde olduğu bir sistem olduğunu belirtti.

Aksaray’ın hızlı sanayileşen her alanda gelişen bir kent olduğunu belirten Vali Pekmez, çevresel sorunların çözümü doğal kaynakların korunması için ilgili birimlerin görevlerini en iyi şekilde yerine getirmeye çalıştığını ancak çevre bilincinin bireylerde yerleşmesi gerektiğini vurguladı. Vali Pekmez, “En başta kendimizden başlayacağız kendi evimiz, mahallemiz, köyümüz, beldemizden başlayarak çevremizi temiz tutacağız, doğal ortamlarımızı kirletmeyeceğiz” dedi.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti belirten Vali Pekmez, Yıldız ve beraberindeki heyete teşekkür etti.